Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ամերիկահայ բժիշկ-սրտաբան, Հայկական միջազգային բժշկական հիմնադրամի հիմնադիր-նախագահ Սալբի Ագարակյանի հետ
Անգնահատելի է մարդու առողջությունը: Դուք մարդկանց նոր կյանք եք տալիս. ասել է  ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանն ամերիկահայ բժիշկ-սրտաբան, Հայկական միջազգային բժշկական հիմնադրամի հիմնադիր-նախագահ Սալբի Ագարակյանի հետ մայիսի 20-ին խորհրդարանում կայացած հանդիպմանը:
ԱԺ պատգամավորը երախտագիտություն է հայտնել Սալբի Ագարակյանին` Իրաքի եւ Հայաստանի` ծագումով եզդի քաղաքացիներին, հատկապես` երեխաներին բուժելու, նրանց լսողությունը վերականգնելու համար:
Նշվել է, որ բարեգործական ծրագրերի շրջանակում համագործակցությունը շարունակական է: «Պատրաստակամ եմ միասին աշխատել եւ օգտակար լինել հիվանդ երեխաներին»,- ասել է Ռուստամ Բաքոյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով Ազգային ժողովում հյուրընկալվելու համար` ամերիկահայ բժիշկ-սրտաբանը տեղեկացրել է, որ այս տարվա ընթացքում կվիրահատվի 16 երեխա:
Նա նշել է նաեւ, որ լսողական իմպլանտները եվրոպական երկրներում բավականին թանկ են: Վիրահատությունները կատարվում են Կառավարության, Առողջապահության նախարարության, Էրեբունի հիվանդանոցի եւ Հայկական միջազգային բժշկական հիմնադրամի աջակցությամբ:
Սալբի Ագարակյանը շեշտադրել է համատեղ աշխատանքի անհրաժեշտությունը: Նա կարեւորել է 21-րդ դարի զարգացած բժշկական տեխնոլոգիաների ներդրումը մեր երկրի առողջապահական համակարգում:

Rustam Bakoyan Meets with American Armenian Doctor-Cardiologist, Founder and President of Armenian International Medical Fund Salpy Akaragian
Human health is invaluable. You give new life to people, the deputy of the RA NA Civil Contract Faction, the Deputy Chair of the NA Standing Committee on protection of Human Rights and Public Affairs Rustam Bakoyan said at the meeting with the American-Armenian Doctor-Cardiologist, Founder and President of Armenian International Medical Fund Salpy Akaragian helad in parliament on May 20.
The NA deputy expressed his gratitude to Salpy Akaragian for treating the citizens Yazidi by their origin, especially the children, of Iraq and Armenia, recovering their hearing.
It was noted that within the framework of the relief programs the cooperation is continuous. “I am ready to work together and be useful to the ill children,” Rustam Bakoyan said.
Thanking Rustam Bakoyan for being hosted in the National Assembly the American Armenian Doctor-Cardiologist informed that during this year 26 children would be operated.
She also noted that the hearing implants are rather expensive in the European countries. The operations are carried out in support of the Government, the Health Ministry, Erebuni Hospital and the Armenian International Medical Fund
Salpy Agarakian stressed the need of joint work. She emphasized the investment of the 21st century developed medical technologies in the health system of our country.